سبکبالان شهرستان خور و بیابانک

وصیتنامه، زندگینامه و سیره شهداء منطقه

وصیتنامه شهید علی اکبر مقیمی
ساعت ۱۱:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٩/٢۸  

بسم الله الرحمن الرحیم

ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل ا... امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون فرحین بما اتئهم ا... من فضله.


نپندارید که شهیدان راه خدا مرده اند بلکه زنده اند ونزد پروردگارشان متنعم می باشند وشادند بر آنچه از فضل خدا برایتان ارزانی داشته است.

با درود و سلام به پیامبر خاتم حضرت محمدابن عبدا...(ص) منجی عالم بشریت و سلام و درود به پیشگاه امام زمان حضرت مهدی موعود(عج) و سلام و درود به نائب برحقش امام خمینی حامی محرومان و مستضعفان ودرود به روان پاک شهیدان گلگون کفن در راه خدا شهدای کربلا و سرور شهیدان حضرت اباعبدا... الحسین و72 یار باوفای آن حضرت ودرود به شهدای جنگ تحمیلی و انقلاب اسلامی وشهدای کربلای ایران وبزرگ شهیدان آیت ا... بهشتی.

پس از حمد و ثنای پروردگار وطول عمر امام عزیزمان امام خمینی روحی فدا و پیروزی رزمندگان اسلام برکفر صدامی وجنایتکاران شرق وغرب هم اکنون این توفیق از طرف خداوند سبحان به این حقیر رسیده است که درجبهه های نبرد حق علیه باطل حضور یابم تا به وظیفه خود یعنی حراست از اسلام ویاری آن بکوشم از خداوند این توفیق را می خواهم گناهان مرا بیامرزد و ما را از خواهان ومقبولان درگاه خویش قرار دهد وما را به هدفی که رسیدن به معبود خود است برساند، انشاءا... .جنایتکاران شرق وغرب خیال کرده اند که با شهادت بهترین عزیزانمان مردم مبارز ایران و مسلمانان جهان دست از مبارزه بر می دارند و مبارزه با کفر را بپایان می رسانند هرگز این تصور را در دل خود راه ندهند که نکبتی و خسران با ایشان است- وا... لایهدی القوم الظالمین- وخدا هدایت نمی کند ستمگان را- ان ا... یحب المحسنین خداوند دوست دارد نیکوکاران را .ملت مسلمان ایران به این روش پایدار هستند تا موقعی که ظلم وجور در دنیا رواست مبارزه کنند و مستضعفین جهان را از چنگال آنان برهانند ومصداق این آیه "ونرید ان من علی الذین استضعفو فی الارض ونجعلهم ائمه ونجعلهم الوارثین."منت گذاردیم بر آنانکه ناتوان شمرده شدند درزمین وقرارشان دهیم پیشوائی وقرار دهیم ارث برندگان زمین. خواست خداوندی این است که بالاخره مسلمانان ومستضعفان جهان حاکم شوند. پس چرا ما مسلمانان دست روی دست بگذاریم تا این جنایتکاران سرنوشت بیش از یک میلیارد مسلمان دنیا را تعیین کنند بپا خیزید ومبارزه را شروع کنید که وعده الهی حتمی است واینک سخنی با پدرومادر عزیزم .امیدوارم خداوند به شما اجری عظیم عطا نماید زیرا شما بودید که مرا از هر گونه خطا وبدی رهانیدید و مرا چنان تربیت نمودید که بتوانید در جامعه سربلند باشید  وپوزش می طلبم  اگر ناراحتی از من دیده اید وای همسر عزیزم از شما می خواهم از فرزندانم سعید و وحید خوب نگهداری کنید وبه آنها بگوئید که پدر شما درراه خدا جهاد کرد وبه  شهادت رسید واو را هرچه بیشتر به دین اسلام تشویق کنید ای برادران عزیزم وای همسنگرانم از شما   می خواهم که بعد از من ادامه دهنده راه من باشید و اسلحه ای که از دستم افتاده شما بردارید.از مردم شهید پرور خوروبیابانک می خواهم یکپارچگی و وحدت خود را حفظ کنند رفتن به جبهه و بسیج را فراموش نکنید از شما می خواهم سنگر مسجد ونماز جمعه را خالی نکنید و همیشه حامی روحانیت باشید که روحانیت بودند که ما را از منجلاب بدی ها و رذالتها رهانیدند.

 

 

 

والسلام وعلیکم

جمعه 29 رمضان 8/4/64     حقیر علی اکبر مقیمی

 


کلمات کلیدی: علی اکبر مقیمی
وصیتنامه شهید رضا قلی ایزدی
ساعت ٥:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٩/۱٤  

بسم رب الشهدا والصالحین

 

ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل ا... امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون(قرآن کریم)


حمد و سپاس بیکران برخدای عز وجل خدائیکه جهان را آفرید و به آن نظم خاص داد، خدائیکه زنده بودن مردن در دست اوست و همه را در اراده بی چون و چرای او بیند و درود و سلام بر پیام آوران الهی و جانشینان خدا در روی زمین بخصوص خاتم پیامبران و تکمیل کننده ادیان الهی حضرت محمد بن عبدا... (ص) و درود و سلام بر ائمه اطهار وارثان انبیاء و هدایت و با درود برمنجی عالم بشریت، قطب عالم امکان حضرت بقیه ا... (عج) و درود بر نائب آن حضرت امام امت، سلام بر شهدای گرانقدر، اسرا و مفقودین جنگ تحمیلی و سرانجام سلام فراوان برخانواده های معظم و محترم آنان.

قلم را در حالی بدست گرفته ام که می خواهم چند کلمه ای به عنوان وصیت بر روی کاغذ بیاورم خوشحالم که وصیتم را در جبهه های نبرد حق علیه باطل    می نویسم و خدا را شکر گزارم که توفیق حضور در جبهه نور و مبارزه با دشمنان اسلام را به من عطا کرد و شکرگزارم که به من توفیق داد که توانستم راه سعادت و رستگاری خود را بیابم وبه راهی حرکت کنم که رضای خودش در آن است و راهم را با شناخت انتخاب نموده و با شوق و شعف فراوان دنبال نمودم زیرا می دانستم راه پیروزی همین است و می دانستم مردن حق است و هر انسانی که خلق شده است روزی باید به نزد خدا برگردد پس چه بهتر که انسانی به لقای او برسد که آن حد تکامل انسان است البته حرکت کردم برای یاری دین اسلام  و لبیک گفتن به ندای حضرت امام که فرمود بشتابید اسلام درخطر کفر است واگر کوتاهی کنید اسلام آنچنان سیلی خواهد خورد که دیگر جبران نمی شود کرد بنابراین زمان حساس است وکوتاهی نمودن در اطاعت از امر امام مسئولیت دارد. امروز باید ما شکر گزار این نعمت الهی یعنی مقام رهبریت باشیم زیرا او بود که ملت ما را از راه گمراهی و فلاکت  به راه سعادت و رستگاری نجات داد و به ما عزت و شرف بخشید و شکرگزاری از آن مقام آن است که از وی اطاعت کنیم. مسئله بعد اینکه ما به وحدت نیازمندیم که باید آن را حفظ کنیم واین جمله ای است که حضرت امام مرتباً می فرماید اکنون که انقلاب ما چراغ فروزان برای ملتهاست باید این چراغ فروزان را با وحدتمان حفظ کنیم که اگر خدا نکرده با اختلافات به آن لطمه و صدمه بخورد نزد شهدا مسئولیم و اما ای پدر و مادرم شما زحمات زیادی برای من متحمل شده اید که نتوانستم جبران کنم من الان برای یاری دین اسلام به جبهه آمده ام و امیدوارم که انشاءا... اسلام با سرافرازی پیروزشود و اگر دراین راه خون من قابل داشت و لیاقت آن را پیدا کردم که با خونم درخت اسلام را آبیاری کنم باید برای شما افتخار باشد زیرا شما فرزندتان را به اسلام وصاحب اصلیش تقدیم کرده اید.

برایم طلب آمرزش و مغفرت کنید  ای برادران و خواهرانم شما  نیز حقی برگردنم داشتید  که نتوانستم جبران کنم مرا عفو نموده و در فراقم صبر کنید همانگونه که حضرت سجاد(ع)و حضرت زینب(س) در شهادت حضرت سید الشهدا صبر کردند و شما باید راهم را ادامه دهید با اعمال  نیک و خداپسندانه از مردم شهید پرور و و قهرمان خور می خواهم که برایم از خدا طلب امرزش ومغفرت کنند واگر از من بدی دیده اند مرا به بزرگی خود عفو کنند و از همه کسانیکه برگردنم حق دارند حلالیت می طلبم درپایان مجدداً خلاصه عرض می کنم امام را اطاعت کرده  و وجودش را شکر گزاری کنید وحدت کلمه و صبر دربرابر مشکلات را فراموش نکنید برخدای تبارک وتعالی توکل کنید و به او که هستی از اوست امید وار باشید.

 

خدایا به رهبر عزیزمان طول عمر با عزت عطا فرما رزمندگان را یاری ده اسلام عزیزمان را درسراسر گیتی سربلند و سرافراز فرما.

برادر حقیرتان امام قلی ایزدی     مورخه 18/7/65

 


کلمات کلیدی: شهید رضا قلی ایزدی
شعری از برادر شهید آقای حکمت سعادت
ساعت ۱٠:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٩/۱٠  

کن نصیب من سعادت  -- به لبهای من رسان جام شهادت

زسوی خصم تیری ره سپر شد  -- جبینش تیر دشمن را سپر شد

به خون خوابید نخل قامت او  --  فرا آمد زمان راحت او

رسیدی بر تمام آرزوها  -- شنیدی از ملائک ادخلوها

تن خونین او را دیده‌ام من  -- به بالینش بسی نالیده‌ام من

رضا نام و سعادت شهرتش بود  --  رضای حق تعالی اجرتش بود

تمام لشکر ویژه عزادار  -- شد از فقدان آن الگوی ایثار

مزار او مطاف عاشقان گشت --  سلوکش رهنمای یاوارن گشت

بیابانک مدفن آن نازنین است  --  که از او مفتخر این سرزمین است

سپاهی بود و زینها بی شمارند  --  که گمنامند و جز نامی ندارند .

در این هفته که عنوانش بسیج است -- خروش عشق در جانش بسیج است

بیائید با شهیدان بست پیمان  --  که اجرا می‌کنیم احکام قرآن

سپاه و لشکر ما هم بسیجی است --  یگانه رهبر ما هم بسیجی است

خمینی هم که ما را راهبر بود --   بعنوان بسیجی مفتخر بود

مگویا باغبان اینها شعار است  --  بسیجی بودن من افتخار است

حکمت سعادت 7/9/1388


کلمات کلیدی:
برادر شهید
ساعت ۱٠:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٩/۱٠  
برای یک جوان شهدای انقلاب و جنگ الگوهای خوبی می توانند باشند . چه خوب می شود اگر در سایتتان یک خاطره یا زندگینامه از شهدائی که همه چیزشان را در برابر ارزشهای متعالی اسلام و انقلاب دادند آورده شود .    دلم می خواهد از شهدای شهرمان بگویید    دمی از مرگ با غیرت بگویید   بگویید می شود همچون علی زیست   هماره تحت فرمان ولی زیست  

کلمات کلیدی:
نظرتان راجع به اینها چیست؟
ساعت ۱۱:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٩/٤  

 

 


کلمات کلیدی: بدون شرح
درخواست کمک از همه...
ساعت ۱۱:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٩/٤  

با سلام خدمت تمامی هم شهرستانیهای عزیز

از اول درخواست من از عزیزان این بود که بخاطر اینکه هیچ وصیتنامه ای از بقیه شهدای شهرستان جز شهدای خور در اختیار ندارم لطف کنند و هر کس از هر شهیدی وصیتنامه دارد برای ما بفرستد زیرا ما می خواهیم تمامی شهدای شهرستان را معرفی و خط فکری این شهدای عزیز برای همگی ما مشخص شود. پس همگی لطف کنید و از شهدای خود برای ما مطلب بفرستید.

آدرس ایمیل: shohadaekhoor@gmail.com


کلمات کلیدی: درخواست کمک
مراسم سالگرد شهیدان حمید و احمد رئیسی
ساعت ۱۱:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٩/٤  

به گزارش کانون سقای فرخی ؛مراسم سالگرد شهیدان حمید و احمد رئیسی یکشنبه شب ۲۳ آبان بعد از نماز مغرب و اعشاء در مسجد جامع فرخی برگزار شد در این مراسم بعداز ختم قرآن با سخنرانی امام جمعه محترم حجت الاسلام شیخی با اشاره به مقام والای شهیدان و خواندن روضه سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) ختم گردید

 


شهید حمید و احمد رئیسی

فرزندان: فرهاد(عبدالکریم)

تاریخ شهادت: 15/8/1362

محل شهادت: دیواندره

روحشان شاد و یادشان گرامی


کلمات کلیدی: حمید و احمد رئیسی
وصیتنامه شهید غلامرضا سعادت
ساعت ۱٠:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٩/۱  

بسم الله الرحمن الرحیم

ولاتحسبن الذین قتلوا فی سبیل ا... امواتا بل احیا عند ربهم یرزقون

من طلبنی وجدنی ومن وجدنی احبنی ومن احبنی اشقنی ومن اشقنی اشقته ومن عشقته قتلته ومن قتله دیته ومن دینه فانادیه

وگمان نبرید کسانی که در راه خدا کشته می شوند مرده اند بلکه آنها زنده اند ونزد خدایشان روزی می خورند.

با سلام ودرود برخاندان آل محمد(ص)وبر منجی عالم بشریت مهدی موعود(عج)این یگانه رهبر مسلمین جهان  و یار و یاور رزمندگان اسلام وبا سلام و درود بر نائب بر حقش و به پیر جماران حضرت امام خمینی و با سلام ودرود بر شهدای اسلام و شهدای این جنگ تحمیلی و با سلام ودرود برخانواده های شهدای انقلاب اسلامی ایران و با سلام و درود بی پایان بر رزمندگان و جنگجویان انقلاب اسلامی ایران و سپس با سلام ودرود بر شما امت حزب ا... و همیشه درصحنه این خطه خوروبیابانک.

ای آفریدگار توانا از آنکه مرا سعادت بخشیدی که در راحت قدم بردارم و برای تو به جهد و تلاش دست یاری کنم هزاران بار سپاست می گویم. ای دانای بخشنده و ای کریم و حکیم و ای دانای دانندگان تو مرا از لجن زار رکود به بهشت موعود خواندی و با به نبرد حق علیه باطل به بهشت هدایت کردی. تو مرا توفیق آن دادی که خویشتن خویش را ترک کنم و بی آن بروم و برای چه مرا خلق کرده ای و آنگاه سعادتم بخشیدی که از میان فراوان راههای زندگیم شاهرای ایثار حسین گونه را بپذیرم. ای خدای من سپاست می گویم از آنکه نور عشقت را در قلب من تاباندی و این قلب سرد و خاموش مرا با نور عشق فروزانت روشن گردانیدی و قلب پر تلاطم مرا آرامش بخشیدی به راستی که الا به ذکر ا... تطمئن القلوب. پروردگارا تو را به عظمت وکرمت سوگند می دهم که لحظه ای این بنده گنه کارت را به حال خود وا مگذار ز آنکه بی لطف تو تباهم خدایا از تاروپود وجودم از تو می خواهم که سعادت شهادت در راهت را به من عطا کنی .آخر نمی خواهم که زنده باشم و غریبی آقا حسین  و امام و انقلاب و غریبی اسلام عزیز را ببینم. حال که فرصتی پیش آمد تا درباره سرانجام خود وسایر انسانها بیاندیشیم خدایا مرا توفیق آن ده که آنچه در دل و عقیده دارم بی ریا روی کاغذ بیاورم و آن چه می ماند وصیتی باشد وسیله ای برای هدایت خدایا اینکه به یاد تو و به منظور احیای دینم و تداوم انقلابم به جبهه می روم و نه به خاطر انتقام و یا نام ومقام. از ملت رزمنده می خواهم که فقط خط ا... وراه روح ا... را ادامه دهند که تنها راه سعادت فقط همین راه است. برادران و خواهران شما را به خدا سوگند گفتارهای امام را تحلیل کنید و روی آنها عمل کنید زیرا هیچ صحنه ای دردناک تر از این نمی تواند باشد که دشمنان در یک صف بر علیه جمهوری اسلامی ایران بشورند ولی ما پراکنده باشیم پس چه بهتر که مسلمان و برادر باشیم به حرف های منافقین گوش ندهید وتحت تأثیر این بلندگوهای تبلیغاتی گروه ها قرار نگیرید و هرچه رهبر و دیگر عالمان ربانی گفتند گوش دهید درغیر این صورت نه نامی از اسلام می ماند و نه یک لحظه به شما اجازه حرف زدن خواهند داد. من دو وصیت به شما عزیزان می کنم یکی این که اطاعت از رهبر کنید و دوم اینکه دشمن در فکر این است که افراد حزب ا... انحلالی درش بوجود آید شما به خاطر خدا این دشمنان را نابود کنید و نگذارید یک منافق در جامعه نفاق به وجود بیاورد امیدوارم که بعد از من اسلحه بردارید و از اسلام و میهن خود دفاع کنید ما که در صدر اسلام در کربلای حسین (ع) نبودیم تا فرزند زهرا تنها نماند اینکه به یاری امام کبیرمان لبیک بگوئیم تا اسلام برای همیشه سربلند بماند و اما ای دشمنان اسلام و انقلاب که در این گوشه های ایران نق می زنید پیامی هم برای شما دارم و آن  این است که ای دشمنان اسلام و ای جنایت کاران تاریخ ما به اسلام بیش از وجود خودمان معتقدیم اگر هزار بار تکه تکه ام کنید و دوباره زنده ام کنید باز با شما می جنگم و برای جمهوری اسلامی تا پای جان به پیش میروم ولحظه ای اجازه نفس کشیدن را به شما نخواهم داد.

و اینک ای پدر و مادرم شما که اینگونه ابراهیم وار فرزندتان را به قربانگاه عشق و وادی ستیز حق  با باطل فرستادید استوار باشید و از قربانی شدن این هدیه تان با آغوش باز استقبال کنید درصورتیکه من شهید شدم جامه سیاه به تن نکنید و برای من ماتم نگیرید  زیرا که این راه را خود انتخاب کرده ام و به سویش رفتم دوست دارم دراین آغاز زندگیم که شهادت است شیرینی پخش کنید و  پیروزی اسلام را جشن بگیرید چرا که می دانم اگر من شهید می شوم ولی با شما درگلستان شهدا خور هستم و پیروزی رزمندگان اسلام و نابودی کفر صدامی را جشن می گیریم ولی شما مرا نمی بینید. هرگز راضی نمی باشم که درفقدان من گریه کنید چرا که من آنقدر گنه کارم که خود را لایق آن مراسم و عزاها نمی دانم ای برادران من ، من به عنوان برادر بزرگتر خانواده به شما وصیت می کنم که بعد از شهادتم باید اسلحه به خون آغشته و با خون تمیز شده مرا که به زمین افتاده بردارید و با قمقمه ای پر از آب و خشابی پر و نارنجکی چند با فانوسقه بکمر بسته و با آن اسلحه قلب دشمن را نشانه روید  و با شلیک آتشین گلوله هایت به دشمن بفهمانی که حق پیروز است.

واما ای همسر عزیزم پیامی دارم برایت که همان طور که قبل از ازدواجمان به شما گفتم که زن من نمی شوی گفتم که شما زن لباسهای من می شوی شما همسر لباسهای رزم منی و حال این جسم بی ارزش من می رود و این لباسهای رزم که شما همسر اویید برای شما می ماند از شما عاجزانه می خواهم که اگر انشاءا... فرزندی متولد شد و اگر پسر بود لباسهای رزم مرا بپوشد وبا دشمنان اسلام بجنگد. شما باید این فرزند را چنان بزرگ وتربیت کنید که ادامه دهنده راه پدرش باشد اگر  دختر هم بود باید او را همچون فاطمه زهرا(س) بسازی این فرزند را به حوزه علمیه بفرست و او باید یک روحانی و شخصی باشد از برای تبلیغ اسلام دراین کشور. مبادا گریه کنی که با گریه ات قلب مرا آزرده می کنی امیدوارم چنان پایدار و صبور باشی چنان حجابت را رعایت کنی تا درقیامت یک دیگر را ملاقات کنیم نمازهای جمعه و جماعات را ترک نکنی. دنباله رو امام  و روحانیت باشید. دعای کمیل و توسل را زیاد بخوان و در پایان تأکید می کنم ای امت حزب ا...از امام از روحانیت و از اسلام و انقلاب حمایت کنید برادران را دعوت کنید به سپاه و بسیج و دست یکدیگر بدهید و مملکتی آباد و اسلامی بسازید و زمینه را برای ظهور امام زمان(عج)فراهم آورید. درپایان اگر کسی از من بدی دیده وآزاری دیده مرا حلال کند که طاقت آتش جهنم را ندارم.

به امید پیروزی اسلام برکفر جهانی به سرکردگی امریکای جنایتکار

خدا یا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

از عمر ما بکاه و برعمر او بیفزا

منتظری نستوه برای حفظ اسلام محافظت بفرما

والسلام علیکم ورحمه ا... وبرکاته

بنده سراپا تقصیر وگنه کار غلامرضا سعادت


کلمات کلیدی: غلامرضا سعادت
 
 
 
 
سبکبالان شهرستان خور و بیابانک سبکبالان شهرستان خور و بیابانک سبکبالان شهرستان خور و بیابانک سبکبالان شهرستان خور و بیابانک سبکبالان شهرستان خور و بیابانک سبکبالان شهرستان خور و بیابانک