سبکبالان شهرستان خور و بیابانک

وصیتنامه، زندگینامه و سیره شهداء منطقه

وصیتنامه شهید وهب علیخانی
ساعت ٧:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/٢۳  

بسم الله الرحمن الرحیم

بامید پیروزی حق بر باطل و قرآن و اسلام اینجانب وهب علیخانی فرزند اسماعیل دارای شماره شناسنامه 8583   اهل خوروبیابانک که آمده ام در جبهه حق علیه باطل شرکت کنم تا اگر انشاءا... قسمت شده باشد که این خون ناقابل من راه  اسلام فدا شود. اگر از کسی طلب دارم اگر خودشان آوردند بیاورند والا هیچ و دیگر از همسرم می خواهم که درتربیت فرزندان و به دستور  اسلام کوشا باشد و در خاتمه طول عمر رهبر انقلاب را از خدا مسئلت می نمایم و خدمت مادر و همسر و فرزندان سلام می رسانم و از دوستان و رفقا می خواهم که در راه قرآن و اسلام کوشا باشند و ما را درحیات و ممات فراموش نکنند.

 

 

والسلام علیکم ورحمه ا... وبرکاته

وهب علیخانی 25/2/60


کلمات کلیدی: شهید وهب علیخانی
وصیتنامه شهید علی اکبر سعادت
ساعت ۱٢:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۸/٢٢  

بسم رب االشهداء والصدیقین

 

با سلام و درود بیکران به رهبر بزرگ انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) و با سلام به همه شهدای اسلام به خصوص شهیدان جنگ تحمیلی اینجانب علی اکبر سعادت بر حسب وظیفه ای که داشتم روانه میدان نبرد شدم و درجنگی که کفر برعلیه انقلاب اسلامی ما حمله ور شده وظیفه ما برخیزیم و او را نابود کنیم و پرچم اسلام را بر پا داریم.اما شما ای جوانان ودوستان من هوشیار باشید و درست بیاندیشید و درآغوش اسلام زندگی کرده و از اتلاف عمر و پرورش دادن خیالات خام در سر بپرهیزید مانند جوانانی باشید که در راه اسلام مخلص بودند و برای هدف واقعی یعنی اسلام دست از جان کشیدند و همچون امام حسین(ع)باشید که در راه حمایت از اسلام به شهادت رسید. پدر جان شهادت حد نهائی تکامل یک انسان است از شما می خواهم قدر نایب مهدی(عج)را بدانید که اطاعت از او واجب شرعی است. مادر جان مرگ من در راه اسلام شاید جوششی در جوانان بوجود آورد. مادر عزیزم صبر را پیشه کن که هرگونه افسردگی وناراحتی مطمئناً باعث عذاب روح من می شود  سلام به خواهرانم ،خواهرانی که برایم دل سوخته بودند ای دل سوختگان من  حجاب و عفت و پاکدامنی را سرلوحه زندگی خودتان قرار دهید و همیشه زینب وار با ناملایمات دست وپنجه نرم کنید. سلام بر برادرانم ،ای برادران عزیزم پیوسته در راه اعتلای اسلام عزیز کوشا بوده وتمام فرامین امام را با جان ودل پذیرا باشید.حتماً در نماز های جمعه شرکت کرده و نمازهای یومیه را به جماعت اقامه نمائید چون که امام حسین(ع) برای نماز شهید شده. همرزمانم راه خدا بهترین و برترین راههاست پوینده وکوشا دراین راه باشید امیدوارم که اگر شهید شدم راهم را ادامه داده و سنگرم را خالی نگذارید سلاح افتاده ام را به کف بگیرید و با کفار  و منافقین بجنگید  و اسلام را نگهدارید واز شهادت باک نداشته باشید اگر  از میان شما رفتم ناراحت نباشید که پیامبران و امامان معصوم خود را عاشقانه فدای اسلام کردند همیشه پشتیبان ولایت فقیه باشید و آنها را مورد حمایت خود قرار دهید از روحانیت کناره نگیرید که هر چه ما داریم از ایثار و از جان گذشتگی این عزیزان است. و درآخر عرض می کنم  که پدر و مادر عزیزم و برادران و خواهران عزیزم اگر بدن پاره پاره و بخون آغشته شده مرا دیدید دوست ندارم برای من گریه گنید چون با گریه کردن شما دشمن شاد می شود و اگر هم خواستید گریه کنید برای مظلومیت امام حسین(ع) گریه کنید و از تمام اقوام ودوستان به خصوص همسنگریهای عزیزم می خواهم هم اگر از من بدی دیدند به خون ریخته شده ام مرا حلال کنند و از مردم خوب خور که مرا تشییع کردند  و به خاک سپردند تشکر می کنم امیدوارم که ذخیره ای برای آخرتتان باشد.       

 والسلام علیکم ورحمت ا... وبرکاته   علی اکبر سعادت 22/1/1361

 


کلمات کلیدی: شهید علی اکبر سعادت
وصیت نامه شهید محمد ایزدی
ساعت ۸:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱٩  

بسم الله الرحمن الرحیم

وصیت نامه شهید محمد ایزدی

 

 

سپاس خداوندی که هیچکس مأیوس از او نیست و تنها او سزاوار پرستش است خدایی که از رحمت دریغ نمی کند و نعمت او زوال نمی پذیرد. دنیا سرایی است فنا و نیستی برای آن و اهلش . خود را برای رنج ها و مصیبت ها و ناکامی ها و ناروایی ها آماده سازیم و دل قوی داریم که قادر یکتا پشتیبان شماست و تنها اوست که شما را از شر دشمنان نجات می بخشد و عاقبت شما را به خیر می گرداند و این را هم بدانید که شما برای آخرت آفریده شده اید نه برای دنیا . برای نیستی نه ، برای هستی ، و برای مردن نه ، برای زندگانی و شما در جایی کوچ می باشید و در سرای موقت و در راه به سوی آخرت پس قدری به خود آیید ای جوانان نکند که در رخت خواب ذلت بمیرید که حسین (ع) در میدان نبرد شهید شد. ای جوانان مبدا در غفلت بمیرید که علی در محراب عبادت شهید شد مبادا در حال بی تفاوتی بمیرید که علی اکبر حسین در راه حسین و با هدف شهید شد.

ای مادران مبادا از رفتن فرزندانتان به جبهه ها جلو گیری کنید که فردا در محضر خدا نمی توانید جواب زینب را بدهید. همه مثل خاندان وهب  جوانانتان را به جبهه ها نبرد بفرستید و حتی جسد او را هم تحویل نگیرید زیرا مادر وهب فرمود سری را که در راه خدا داده ام پس نمی گیرم.

برادران استغفار و دعا را از یاد نبرید که مهمترین درمان ها برای تسکین درد هاست و همیشه به یاد خدا باشید و در راه او قدم بردارید و هرگز دشمنان بین شما تفرقه نیندازند و شما را از روحانیت متعهد جدا نکنند که اگر چنین کردند روز بدبختی مسلمانان و روز جشن ابر قدرت هاست.

حضورتان را در جبهه های حق بر علیه باطل ثابت نگه دارید. در امام بیشتر دقیق شوید و سعی کنید عظمت او را بیابید و خود را تسلیم او سازید و صداقت و اخلاص خود را همچنان حفظ کنید اگر فیض شهادت نسیبم گشت آنان که پیرو خط سرخ امام خمینی نیستند و به ولایت او اعتقاد ندارند برمن نگریند و بر جنازه من حاضر نشوند.

والسلام  به تاریخ 16 / 7 /1364

 


کلمات کلیدی: شهید محمد ایزدی
وصیتنامه شهید سید احمد آل داود
ساعت ٦:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱٧  

بسم الله الرحمن الرحیم

بسم رب الشهداء والصالحین

ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل ا... امواتا بل احیاء عندربهم یرزقون

گمان می برید کسانی که در راه خدا کشته می شوند مردگانند بلکه آنان زنده اند ونزد خدای خویش روزی داده می شوند.

با درود فراوان به رهبر  کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی امیدمستضعفین قلب محرومین اینجانب سید احمد آل داود وصیت می نمایم که اگر شهادت  نصیب من شد وبه لقاءا... پیوستم از شما پدر ومادر عزیزم می خواهم که برای  من وبنده ناقابل خدا وفرزند کوچک خودتان گریه نکنید زیرا که بنده با شوق واشتیاق فراوان به مکان جنگ بین حق وباطل که همیشه مشاهده کرده اید که پیروز شده است وما همه بخاطر اسلام می رویم وکشته می شویم ویا می کشیم ویا هر دو حال پیروز می شویم.

پدرم درود برتو که چون ابراهیم فرزند را به فرمان خدای بزرگ بقربانگاه فرستادید بدان وآگاه باشی که اسماعیلت هرگز از فرمان باری تعالی سرباز نمی زند ومرگ در راه خدا را بجز سعادت نمی داند وزندگی را جز جهاد  در راه عقیده درست نمی داند وشهادت را از بهترین نعمتهای خداوند می داند.

مار عزیزم که عزیزترین  عزیزها هستی وبعد از خدا مهربانترین مهاربانها، من به وجود تو افتخار می کنم که در نزد تو اینچنین تربیت شدم که توانستم درهنگام جوانی خدمت نا چیزی به اسلام بکنم وچنان مرا تربیت کردی که پای خود را جای پای علی اکبر بگذارم که چه کشته شوم یا سالم باشم برای تو افتخار است ای برادران عزیزم پیوسته در راه پیشبرد اسلام عزیز به رهبری امام خمینی بکوشید وتمامی قوانین اسلام را انجام دهید وسخنان امام را بجان و دل پذیرا باشید چون زمان  زمان حسین(ع) و روزها نیز هر کدام عاشورا است.وتوای خواهر حجاب وعفت وپاک دامنی را پیش از هر چیز مورد اهمیت قرار بده چون حجاب  تو مشت محکمی به دهان یاوه گویان  است ودیگر خواهشی که دارم درفکر دفن کردن  من نباشید اگر مکان دارد که کنار قبر شهید وهب علیخانی ومهدی فرخ خاکم کنید واگر امکان ندارد هرکجا باشد مانعی ندارد شهادت در راه خدا برای من از عسل شیرین تر است چون که شهداء شمع محفل تاریخ بشریتند در درجه اول امیدوارم که پیروز برگردیم ودر راه پیروزی اگر شهادت نصیبم شد چه بهتر.

والسلام علیکم ورحمه ا... وبرکاته

دوستانم راه مرا ادامه دهید                               سید احمد آل داود


کلمات کلیدی: سید احمد آل داود
متن کامل وصیتنامه پاسدار جان برکف اسلام شهید سید هادی عبادی
ساعت ٧:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱٦  

بسم رب الشهداء والصالحین

 

ولا تحسن الذین قتلوا فی سبیل ا... امواتا بل احیاء عندو بهم یرزقون(قرآن مجید)

نپندارید کسانیکه درراه خدا شهید شدند مردگانند بلکه زنده اند ونزد خدایشان از روزی خورانند.

 

 

 

بنام ا... که همه چیزم از اوست و زندگی او از اوست و زنده به اویم و بنام او که بودم از اوست و امیدم اوست ورفتنم از اوست،یادم ازاوست،جانم از اوست،معشوقم اوست،معبودم اوست وامید اوست وبا سلام فراوان  بر امام زمان یگانه منجی عالم بشریت وبا سلام بی پایان برخورشید درخشان جماران وبا سلام برآیت ا... منتظری و روحانی متعهد ودر خط امام خدایا برای چهارمین بار  وصیتنامه ام را عوض می کنم ونزدیک پنج سال از جنگ تحمیلی می گذرد ودر این مدت بهترین دوستانم ونورچشمانم درکنارم شهید شدند،خدا یا بمن کمک کن که لیاقت شهادت درراه خودت را پیدا کنم وبا زبان شرمندگی  وخجالت  وصیت نامه ام را می نویسم وخدایا از تو می خواهم که این آخرین وصیتم باشد.خداوندا تو شاهد باش که من با آگاهی تمام به این راه قدم نهادم  وتنها هدفم رضایت تو بود  ونیز می دانم که دراین عملیات شمع زندگی بیست ساله ام به خاموشی می گراید وبه این امیدم که وارد دنیای سراسرنور شوم وخوشا به سعادتم وخوشا به سعادت کسی که در راه ا... وبرای ا... شهید شود  واین والاترین آرزویم بود که به آن مقام برسم خدایا تو را سپاس می گوییم که مرا درآتش عشقت گداختی وهمه موجودات وزرق وبرق دنیا را در نظرم خوار وناچیز جلوه دادی تا از هر حادثه هولناک به آسانی گذر کنم وراهی را بروم که انبیاء وامامان رفته اند .خدا یا زبان را در راستگویی همچون زبان ابوذر وسلاحم را برنده همچون شمشیر مالک اشتر  برقلب دشمن واستقامتم را مقابل دشمن همچون میثم ساز که اگر زبانم را پشت گردنم بیرون بکشند دست از خمینی برنخواهم داشت.در روزگاران نه چندان دور که ظلمت دیوارهای شهر مان را فرا گرفته بود وتیرهای ستم درفضا می بارید واز لابه لای رگان زمین می جوشید وتو از هر سو آماج رگبار تیر جفا می گشتیم وبه همت آن والا مرد تاریخ وآن پارسای پیر وآن خورشید درخشان جماران رها شده ایم وبه پرواز درآمده ایم زانویمان نیرو گرفت قلبمان دو چندان امید گرفت روحمان سرشار از حیاط مجددگشت،دستمان برای همیشه در هم قفل شد وچشمانمان یک هدف را دید ورهبرش را خوب شناخت،دشمن را آگاهانه پیدا کرد واو را از بین برد وسلاحمان را بر قلب خبیس وکثیف دشمن نشانه رفتیم ومن وتو پاسدار او شدیم نه پاسدار او که پاسدار حریم مکتب او نه پاسدار او که پیشگام برای حراست از فرمان او،پاسدار همه ها بیلیان  تاریخ واینک هیبت وعظمت اندیشه ها وصلابت ماست که دشمن را در خانه اش به لرزه انداخته است وآن نیست مگر به همت آن پیر دلاور

دوران،آن نیست مگر به قیادت آن چشم همیشه بیدار ملت اسلام وآن نیست جز حلقه اتصال ما به عرش توحید آن زلال اندیشه دامن عترت وآن روح خداوند که درجان هر مرده ای که دمیده شود             جان می گیرد وبه میدان نبرد تاریخ دوباره فرا می آید.در روز گاری که همه جان زیر یوغ ابر قدرتهای استعمارگر همچون اسیری در چنگال  دیو صفت این نابکاران تاریخ قرار گرفته ومستضعفین ومحرومان جهان در زیر پای این ناجوانمردان دست وپا می نند وتبلیغات جهانی نیز از این جریان پشتیبانی می کنند نشستن درکنج خانه وبه دور از هر گونه حرکت اجتماعی ومسئولیت عظیمی که بردوش هر مسلمان است بودن وبه ندای محرومان جهان که خواهان آزادی از زیر سلطه غارتگران سر می برند پاسخ نگفتن خیانتی  است به خون امام حسین(ع)وهمه شهدای انقلاب اسلامی ایران،چه هر قطره خون شهیدان عزیز گواهی  برمظلومیت آنان وشاهدی است بر فریاد آنانکه بانگ لذآوردند. آنانکه رفتند کاری خمینی کردند وآنانکه ماندند باید کاری زینبی کنند وگرنه یزیدیندودر زمانی که همه جنایتها وخیانتها وغارتگریها چپاولگریهای وحشیانه  واین همه را بنام حقوق بشر انتجام می دهند ودرزمانی که ریگانها وبگینها وصدامها ادعای مسلمانی می کنندومبارکها ودیگر مزدورانشان فتوای جهاد برعلیه انقلاب اسلامی را می دهند وبه رهبری والا وعظیم الشأن این انقلاب نسبت تکفیر می دهند وجنگی به این وسعت برعلیه انقلاب ایران راه می اندازند برای جوان مسلمان ایرانی مردن دربستر ننگ است ومن نیز برای تحقق بخشیدن به آرمان حسین شهید(ع)وپیروی از امام خمینی به عنوان پیروی از ولایت فقیه عازم جبهه شدم تا شاید مسئولیتی که برعهده ام است انجام دهم ودراین را اگر انشاءا... شهید شدم از همه ملت ایران می خواهم که با پیروی از رهبر عزیزمان وروحانیت متعهد ومسئول همچنان درصحنه بمانند وبدانند که مسئولیت بسیار بزرگ شهیدان بر دوش آنها  سنگینی خواهد کرد ویک لحظه غفلت نکنند که ابر قدرتها آنان را می بلعند وتقاضای دیگرم این است که امام عزیز را دعا کنند وهییچگاه ایشان را فراموش نکنند وباز هم می گویم خواهران وبرادان مسلمان ندای هل من ناصر ینصرونی رهبر،امام شهیدان حسین(ع)درآن سوی کوههای غرب ودرصحرای کربلاهنوز به گوش می رسد وقلب عاشقان راهش را درخود می سوزاند ولیکن خوشا به حال کسی که خدایش توفیق دهد وبا خلوص ونیتی پاک که تنها وتنها برای خداست این راه را بپیماید که دنیا با تمام دو رنگی ها ونیرنگها وچهره های منافقانه برای عاشقان ا... بسیار کوچک وتحمل ناکردنی است.آری اینجا مکان مقدس کربلاست که یاران حسین(ع)مردانه برای اسلام وقرآن جانفشانی می کنند وشما ای پیام رسانان خون شهیدات ای کسانی که رسالت زینبی دارید پیام من وتمامی شهیدان را به گوش جهانیان برسانید وهیچ موقع امام را تنها نگذارید واز او پیروی کنید که ما هرچه داریم از آن پیر جماران است ودرهر زمانی وحدت خود را حفظ کنید و پراکنده نشوید وتا می توانید به جبهه ها کمک کنید وتا می توانید آخرت وآن دنیای خودتان را آباد کنید نه این دنیای فانی را.وسخنی با تو ای همرزمم  وای همسنگرم وای پاسداری که تورا رسالتی است به اندازه تاریخ 1500 ساله اسلام وای پیام روی خون هزاران شهید شناور بوده تا بدست تو رسیده است وای تویی که باید پیام را سالم به دیگران برسانی ونگذاری اسلحه خونین من برزمین باقی بماند و تا آخرین قطره خون خود با دشمن کافر نبرد کن تا پیروز شوی.واما شما پدر ومادر عزیز وبهتر از جانم اگر شهادت نصیب فرزندتان گردید هیچ ناراحت نباشید بلکه خوشحال باشید زیرا هرکس لیاقت آن را ندارد که پدر ومادر شهید باشد وتا می توانید از عزاداری خود داری نمائید که من راضی نیستم قطره ای اشک از چشمانتان بریزد زیرا دشمن خوشحال خواهد شد وسوء استفاده می کند وهمیشه فرامین امام را سرلوحه اعمال خود قرار دهید که اینطور که من دیده ام وتمام همشهریها می دانند شما یکی از با وفاترین مردم به امام هستید وخلاصه برای سلامتی امام دعا کنید واو را تنها نگذارید ومادر جان خوشحال باش که در دامنت چنان فرزندی پرورش دادی واو را به 20سال رساندی وآخر در راه ابا عبدا... دادی پس هیچ گریه نکن زیرا هم درآخرت ودنیا نزطد فاطمه زهرا(س)روسفید خواهی بود ودیگر هیچ مسئولیتی بر گردن تو نیست وسخنم با شما یگانه برادرم این است که هرچند من فقط یک برادر داشتمولی شما برای چند برادر برای من بودی ودرتمامی موارد مرا راهنمایی کردی امیدوارم همیشه پشتیبان امام باشید واو را دعا کن ودنباله رو راه او باشید وشما خواهران عزیزم همچون زینب(س)باشید وهمیشه فرمایشات فاطمه زهرا(س)را برنامه کار خود قرار دهید ودر نبود من گریه نکنید وامام را دعا کنید ودرآخر از تمامی همشهریهایم می خواهم مرا ببخشند و از پدرم می خواهم از طرف من از همه عذر خواهی کند وهلالیت بطلبد.

تاریخ 15/11/64


کلمات کلیدی: سید هادی عبادی
وصیتنامه شهید سید ابوالحسن عبادی
ساعت ۱۱:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱٥  

بسم الله الرحمن الرحیم

 

من طلبنی وجدنی ومن جدنی عرفنی ومن عرفنی اجبنی ومن احبنی عشقنی ومن عشقنی عشقته ومن عشقته قتلته  ومن قتلته فصلی دیه ومن علی دیته فانا دینه.(حدیث قدسی)

حمد وسپاس خداوند سبحان که انسان را آفرید وانبیاء را واسطه هدایت بندگان خود گردانید ودرود وسلام بر خاتم انبیاء محمد مصطفی(ص)و وضی او علی مرتضی وخاندان او به خصوص امام زمان(عج)یگانه منجی عالم بشریت ونایب برحقش خمینی بت شکن امید مستضعفان  ومحرومان جهان وسلام ودرود به رزمندگان اسلام این شیران روز وزاهدان شب  وبا درود به روان پاک شهدای اسلام از صدر تا کنون  وبا آرزوی صبر واجر جهت خانواده های منظم شهداء،اسرا،منفوقین خدا را شکر و سپاس که به من توفیق داد در این جهاد عظیم شرکت کنم تا بتوانم امام زمان خود را یاری کنم وبه ندای هل من ناصر ینصرونی حسین زمان خود لبیک گفته ودین خود را نسبت به خون شهدا واسلام ومسلمین ادا کنند.پدر ومادر عزیزم اینک که قلم به دست گرفتم ومی خواهم در آخرین احظات عمرم به عنوان یک بنده گنه کار خداوند وصیتنامه ای بنویسم قلم بر روی صفحه کاغذ نمی لغزد  زیرا که چیزی را ندارم که جدای گفته هایم امام امت ونصیحتهای شهیدان به خون خفته باشم زیرا گفتنی ها را امام گفته وانشاءا... خواهد گفت اما چون هرمسلمانی باید وصیتنامه ای داشته باشد چند جمله ای را به عنوان تذکر خدمتتان عرضه می دارم.ای پدر ومادرم می دانم که برای بزرگ کردن من چه زجرها وزحمتهایی را کشیده اید ورنجهایی را متحمل گردیدی وچه شبهایی را به خاطر من تا صبح بیدار ماندی ومن نتوانستم در مقابل این فداکاری شما قابل ذکری را انجام دهم وسخت شرمگینم که نتوانستم حق شما را ادا نمایم امید وارم در فراغم صبور باشید مادرم کوه باش وچون کوه اسقامت کن لحظه ای از نام خدا ویاد خدا غافل نباش ودر راه دین بکوش که هر چه بکوشی باز هم کم است قامتت را بلند گیر وندای ا... اکبر وخمینی رهبر وخدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار سرده وفریاد شهیدان را خدا را به مردم که همانا فریاد ما پیروی کردن از خدا وقرآن وخمینی است واگر می خواهید درمرگ من گریه کنید به یاد مظلومیت ابا عبدا... الحسین گریه کنید وبدانید اگر لیاقت شهید شدن  را داشتم  وشهید شدم فردای قیامت در پیشگاه حضرت زهرا روسفید خواهید بود زیرا که فرزندی را که تقدیم اسلام کردید وامیدوارم  حق خودتان را نسبت به من حلال نمائید وبرایم از خداوند طلب مغفرت کنید  وبدانید فرزندان در دست پدران ومادران امانت می باشند وباید این امانت را به صاحب اصلیش برگداند وشما خوشحال باشید که چنین فرزندی را پرورش داده اید واین امانت به بهترین وجه که اگر لیاقت آن را داشتم به عنوان یک شهید تقدیم اسلام نموده اید وبه امام بگویند شرمنده از آنم که فقط یک جان داشتم که در راحت تقدیم کنم ای کاش هزاران جان می داشتم  ودر راحت فدا می کردم .اما برادران وخواهرانم هرچه بهتر وبیشتر درخدمت اسلام ومسلمین گام بردارید واین........................باشید و امام را تنها نگذارید وهمیشه گوش به فرمان این رهبر کبیر باشید وسعی کنید آنرا............باشید تا دیگران از شما درس بگیرند وخواهرانم امیدوارم همچون زینب(س)این قهرمان کربلا قیام ....خون شهیدان باشید وسعی کنید افرادی الگو ونمونه باشید ودرحفظ حجاب بکوشید از غیبت وتهمت بپرهیزید که فردای قیامت همگی درپیشگاه خدا محاکمه خواهید شد.اما امت حزب ا... وهمیشه درصحنه خور من کوچکتر از آنم برای شما پیام ونصیحت کنم تنها زا شما می خواهم که پیرو امام ودرکنارش امید امام امت آیت ا...منتظری باشید وجنگ را سر لوحه تمامی امور قرار دهید که عزت وشرف ما درگرو همین جنگ است وهمانند گذشته جبهه را را پر کنید واز آمدن فرزندانتان جلوگیری نکنید که جبهه دانشگاه خودسازی است واین جنگ تحمیلی شب و روز تمام هم وطنان عزیز ما را به خود مشغول  داشته است وهرگوشه وهرکس برحسب همت وتوان خود دستی دارد به فرمان امام ورهبر عالیقد رخمینی بت شکن در این جنگ به نحوی شرکت داشته باشد از دهاتی وشهری  از دانشجو

 

 

 وطلبه واز بازاری  واداری  وهمه وهمه زن ومرد پیر وجوان انکه در دلش  علاقه ای به اسلام و وطن دارد در تلاش برای پیروزی نهایی سرمایه گذاری می کند وای به حال آن کسانیکه این فداکاریها را ببینند واز برابر آن بی تفاوت رد شود وامیدوارم شما جز این دسته نباشید ونخواهید بود وبا کمک کردن جبهه ها وآمدن به جبهه ها آنچنان سیلی محکمی بردهان استکبار جهانی بزنید که دیگر نگویند ملت ایران از جنگ دلسرد شده اند ومساجد را پرکنیدودرنماز های جمعه وجماعت شرکت کنیدکه از این جماعتها منافق ترسان است ودر شعائر اسلامی اعم از دعای کمیل وتوسل جلسات قرآن شرکت کنیدودرهمه حال پیرو ولایت فقیه وهمیشه روحانیت را سرمشق خود قرار دهید وبا کفار ومنافقین واستکبار جهانی امریکا وشوروی جنایتکار با تمام قوا بجنگید وانتقام خون شهیدان خود را از آنه بگیرید ودرنمازهایتان امام و رزمندگان را دعا کنید وهمچنین از همه می خواهم که مرا حلال کنید واز دوستان وهمکلاسیهایم می خواهم که اگر خطایی از من دیده اید مرا ببخشید واز کلیه معلمان واستادان که برای این بنده حقیر زحمت کشیده اند واگر هم خلائی  از من دیده اند مرا  مورد عفو وبخشش خود قرار دهند وبه آن افرادی که می گویند که ما را به زور به جبهه می فرستند می گویم من بر اساس مسئولیتی که حس نموده لودم در راه ا... وبرای پاسداری وحراست از انقلاب کبیر اسلامی که خون بهاء هزاران کشته ومجروح است به جبهه آمده ام وآمدن خود را به جبهه یک فریضه می دانم ومایه شکر پروردگار وافتخار برای من وشماست که دراین راه بدرجه برسیم.  والسلام

سلامتی امام وشما را وطول عمر پر برکت برای امام عزیزمان آرزو می کنم.

چهارشنببه مورخه 16/11/64

 


کلمات کلیدی: سید ابوالحسن عبادی
وصیتنامه شهید مجتبی کلانتری
ساعت ٧:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۱٢  

بسم الله الرحمن الرحیم

 

 

حمدو سپاس خدای را که به من هستی بخشید وشکر بی پایان برخدای بزرگ که به انسانها نعمتهای فراوان بخشید که ازآن بنحو احسن از برای او بهره برداری کنند .سپاس خدای که راه رسیدن به خود را که همان راه حق وحقیقت است بوسیله پیامبرانش به انسانها نشان داد.وبه نام خدایی که شب را از برای آسایش وروز را از برای حرکت وخورشید را برای روشنایی وگرمای روز از برای انسان آفریدبا سلام به خاتم الانبیاء محمد(ص)پیشوای مسلمانان جهان و با درود وسلام به سالار شهیدان حسین بن علی(ع)وبا درود به مهدی موعود که همه چشم به راه ظهور او از برای پاکسازی زمین از کفار وفساد ورواج حق در سراسر دنیا می باشد وبا سلام ودرود به نایب برحقش درزمان غیبت او امام خمینی امید مستضعفان جهان وصیت خود را چنین آغاز می کنم درهر زمان ودرهر مکان همیشه وهمواره حق وباطل در نبرد بوده ام حق از برای بین بردن باطل وباطل از برای خاموش کردن نور.حق که همان نور خداست درنبرد بوده ام ولی غافل از آنکه شاید ظاهراً شکست از طرفداران حق در زمانی معدود ولی درنهایت پیروزی کامل ونهایی از آن حق است که جأالحق وذهق الباطل ان الباطل کان ذهوقا.از پیدایش انسان تا کنون یاران خدا همان جنود الله جنود شیطان درنبرد بوده اندقابلیان علیه قابلیان ونبرد موسی علیه فرعون واکنون نبرد یاران امام خمینی بر علیه طاغوت های زمان خود.دو سال است که از آغاز جنگ تحمیلی علیه ایران اسلامی می گذرد که سراسر جنگ را بنگریم لطف خداوند با ما بوده ویاری خداوند از آن کسانی است که او را یاری کنند.ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم.همانا اگر خدا را یاری کنیم خداوند شما را یاری کند.واینجانب در پی دستور امام امت وظیفه شرعی خود دانسته ام درجنگ حق علیه باطل شرکت نمایم تا اگر چنانچه اسلام عزیز به بنده حقیر ونا چیز نیازی دارد خود را دراختیار او بگذارد وجان وخون خود را اهداء ودرراه خدا بنماید.باشد که خدای بزرگ از بنده گناکارش قبول گرداند واما شما والدین عزیزم از شما می خواهم که مرا ببخشید وحلال بنمائید.عمری را سختی و زحمت متحمل شدید تا اینکه به یاری خداوند فرزند  خود را به این سن وسال رسانیدید.چه روزها وشبها را نخوابیدید وبر بالای سرم بیدار ماندید تا مرا از کودکی به مرحله رشد وجوانی رساندیدوفقط خداست که می تواند جبران زحمات شما را بنماید و او تنها بخشنده ومهربان است وقادر متعال که الرحمن الرحیم- بستگان عزیزم دوست ندارم که بگریید وشیون کنید زیرا دشمن این احتمال را می دهد که شما راضی نبوده اید که من دراین راه قدم بگذارم وباعث شادی او می گردند بلکه استوار باشید هرچند فرزند وعزیز خود را از دست داده اید صبر کنید ان الله یحب الصابرین. که به راستی خداوند ما صابرین وشکیبایان را دوست می دارد که چنین فرزندی را پرورش داده ودر راه اسلام وقرآن که همانا راه پیامبران وائمه معصومین (س)می باشد فدا نموده اید وشما ای برادران عزیز از شما تقاضا دارم که راه برادرتان را که همانا راه شهدا می باشد ادامه دهید واز پا ننشینید که درزندگی ذلیل وشرمنده ودرنزد خداوند متعال سرافکنده خواهید بود ومانند حسین مرگ در راه جز سعادت و زندگی با دشمنان وکافران ننگ وعار بدانید وبدانید که شرکت در محافل ومجالس آنها بد وزندگی با آنها شریف بودن در جرم وگناه آنها می باشد .ازانها دوری کنید وهمیشسه درخدمت اسلام ومسلمین باشید ونیکی واحسان کنید به همنوعان مستضعف خود ودر راه خدا مجاهده کنید گه خداوند مجاهدان در راهش را دوست  دارد که افضل المجاهدین علی قادرین اجراً عظیما.وهمیشه در خط ولایت فقیه ودرخط امام که همان اسلام راستین می باشد بوده وبه سر ببرید وشما ای خواهران مهربان  از شما می خواهم که با حجاب خود نمونه تقوا وپرهیزگاری بوده وزینب زمان خویش بوده ومسئولیتی را که در زمان امام حضرت زینب به دوش داشت شما نیز با توانی که دارید این مسئولیت که نشان دادن رسواکردن ظالمان واستکبار جهانی وسرکندگی آمریکار بیان وبه نحو احسن انجام دهید وبدانید که نقش شما دربه ثمر رسیدن انقلاب اسلامی ایران بسیار مهم ومؤثر بوده وحتی به جرأت می شود گفت که شمائید چنین فرزندانی را تحویل میهن اسلامی ومکتب نمایی وخاتمه از امت شهید پرورو ایران به ویژه هموطنان وبرادران منطقه عذر می خواهم که نتوانستم به آنها خدمتی بنمایم ودرخدمت آنها باشم از آنها می خواهم که برای آمرزش شهدا بویژه بنده گناهکار دعا طلب استغفار از درگاه ایزد متعال کنند چنانچه از اینجانب اشتباهی آزار واذیتی دیده اید مرا عفو کنند که عذاب خداوند درآخرت بسیار وخیم وترسناک است  وازعذاب وجزای گناه خود  درآخرت بسیار حراسان وبیمناک هستند.در پایان مطلب بالا را تکرار می نمایم که دست از روحانیت پیرو خط امام برندارید ودستورات امام را اطاعت وگوش به فرمان رهبر انقلاب که خمینی روح خداست باشم که یا ایها الذین امنوا اطیعوالله(واطیعوالرسول و اولاولی الامر منکم)درپایان از همه التماس دعا دارم.

والسلام علیکم برحمت الله وبرکاته

 

 

 


کلمات کلیدی: شهید مجتبی کلانتری
وصیتنامه شهید حسین مقیمی
ساعت ۱٢:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۸/٥  

بسم الله الرحمن الرحیم

«ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون»

گمان نکنید کسانی را که در راه خدا کشته می شوند مرده اند بلکه زنده اند و در نزد خدا روزی می خورند

 

 

وصیتنامه شهید حسین مقیمی

با درود فراوان به اماممان خمینی بت شکن زمان و رسواگر طاغوتیان و درهم کوبنده ستمگران و جباران و با سلام به امت قهرمان همیشه در سنگرمان وصیتنامه ام را شروع می کنم.

از مردم انقلابی و مسلمان می خواهم که همواره در پشت سر امام حرکت کرده و تا پیروزی کامل اسلام دست از مبارزه علیه کفر و نفاق بر ندارند و آرزویم این است که در راه وطنم کشته شوم اگر خداوند مرا بپذیرد شهید شوم. امیدوارم خونی که از من بر زمین ریخته می شود در راه اسلام، مکتب و مستضعفین جهان باشد. اکنون که در این راه قدم می گذارم نه برا ی انتقام بلکه برای خدا، اسلام و قرآن است.

هر تیری که نشانه می روم به خاطر خداست. من خود آگاهانه این راه را انتخاب کرده ام راهی که امام حسین(ع) برای خویشتن انتخاب نمود اما سخنی با پدر و مادر و خواهر و برادرانم بر خود ببالید و افتخار کنید که فرزندتان را در راه خدا دادید و مادرم همچون مادر وهب شیر دل و صبور باش جامه نو بپوش  و شاد باش و بر سر مزارم شیرینی تقسیم کن و به امید پیروزی حق علیه باطل.

اما شما ای برادرانم و خواهرانم؛

این وصیتنامه ها را خوب مطالعه و درآن خوب بیندیشید شاید دریابید آنچه را این شهیدان ما در عقیده به اسلام و توحید درک کرده بودند آنها خوب فهمیده و خوب عمل کردند و ما داریم فقط حرف می زنیم و از ما عملی پیدا نیست یک جوان در عنفوان جوانیش دارد به چه راهی قدم می گذارد اینها مگر دارای مقام و کسب و جاه نبوده اند دارای غریزه شهوت نبوده اند چطور شده است که از همه این علاقه ها دست کشیدند مگر غیر از ایمان آنها به الله چیز دیگری می تواند باشد. خیر، آنها آنچه را در پشت پرده است می دیدند به یقین خود به آنها الهام می شد که چه موقعی باید بروند، به هیچ چیز دیگری فکر نمی کردند جز راهی که انتخاب کرده بودند عاشق الله بودند و برای دفاع از دینشان و بر پا ماندن احکام الهی حرکت کردند و در نتیجه به هدف عالیه خود رسیدند  زیرا که آنها قبلاً به درجه یقین رسیده بودند و در این صورت هر یک از این جوانان ما این عزیزان جان برکف که به لقاءا... پیوستند بار مسئولیت ما زیادتر خواهد شد.

 

 

درآخر هم از برادران و خواهران عزیز تقاضا مندم که اگر از این بنده حقیر آزار واذیتی دیده اند این حقیر را به خوبی خودشان ببخشند.

در بساط قرب حق هر لحظه جا دارد شهید                پرتوئی از نور ذات کبریا دارد شهید

سرنگون ساز د لوای ظلم و جور مفسدین                 پرچم عدل و عدالت را بپا دارد شهید

در ره اسلام و قرآن از سر و تن بگذرد                     همچوسالار شهیدان مقتدا دارد شهید

درس آزادی به جانبازان عالم می دهد                  رهبر آزاده چون روح خدا دارد شهید

می کند او پیروی از نهضت سرخ حسین               نغمه ها از کل ارض کربلا دارد شهید

زیر بار ظلم رفتن کار مزدوران  بود                      بر تن خود مرگ با عزت روا دارد شهید

بسترش از خاک و بالین سنگ و جایش سنگر است                لیک شور دیگری در جبهه ها دارد شهید

آبیاری می کند اسلام را با خون سرخ                   بهترین سرمایه در روز جزا دارد شهید

سینه اش را در بر خمپاره می سازد سپر                  چه هراس و وحشت از خصم دغا دارد شهید

گریه برای حسین

فشان اشک مادر برای حسین- مکن گریه بر ماسوای حسین- شهیدان همه زنده بنشسته اند                                       سرخوان جود و سخای حسین

مخور غم که سر باختن مادر مرا، تقرب بود درمنای حسین- بگو بر همه عشق بازان به پیش، زسنگر سوی کربلای حسین

به برم شهادت به شادی نشین به ماتم به ماتم سرای حسین- ز رهبر مپیچید سر زآن که هست، رضای خمینی رضای حسین

امامی که گوهر ز دریای چشم، فشاند همی در عزای حسین- شهادت به جان می خرد در جهان،خدای جوی از نوای حسین

به مهدی و پیر جماران قسم،به آخر نماز و دعای حسین- نیاندیشد از مرگ و قبر و صراط،بود هرکه تحت لوای حسین.

روحش شاد و راهش مستدام باد.


کلمات کلیدی: شهید حسین مقیمی
وصیتنامه شهید احمد رضا علیخانی
ساعت ۱۱:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/۳  

بسم الله الرحمن الرحیم

وقاتلوا فی سبیل ا... الذین یقاتلونکم وان تعتدوا ان ا... لایحب المعتدین        (سوره بقره آیه19)

وصیتنامه شهید احمد رضا علیخانی

با سلام و درود بر پیام آوران الهی از آدم تا خاتم(ص) و با سلام بر دوازده امام معصوم خصوصاً امام زمان مهدی موعود(عج) و نایب برحقش حضرت امام امت خمینی کبیر روحی فدا و با درود بر شهدای اسلام که جان خود این بهترین سرمایه خداوندی را نثار بقای دین اسلام نمودند و با درود برخانواده های شهداء، اسراء، مفقودین و مجروحین؛ وصیتنامه خود را شروع می کنم. البته این لیاقت را در خود مشاهده نمی کنم که برای شما ملت شهید پرور وصیت و سفارشی داشته باشم ولی بنا به گفته قرآن بر خود لازم می دانم که چند کلمه ای  را به این عنوان (وصیت)بنویسم.

قبل از هر چیز خداوند را به یگانگی و وحدانیت یاد می کنم و شهادت می دهم که حضرت محمد ابن عبدا(ص) آخرین پیامبر الهی و ائمه معصومین علیهم السلام از جانشینان پاک آنحضرت از طرف خداوند متعال می باشند و به تمام امورات و سنت پیامبر و معاد و حساب و بهشت و جهنم یقین دارم و آنچه را که نوشته و می نویسم بدور از هر گونه اجبار یا احساسات است و فقط به خاطر یک وظیفه و تکلیف شرعی که امام برایمان مشخص نموده اند به میدان نبرد قدم گذاشته ام و هیچ انگیزه شیطانی سبب آن نگشته و از خدا می خواهم که تا آخرین لحظه عمرم مرا حتی لحظه ای هم به خودم وا نگذارد که ضمیم وبه گناه آلوده می شوم. از خدا می خواهم که مرا در این راه بزرگ و هدف عظیم که پیاده کردن نظام اسلامیست یاری دهد و توفیق شهادت را نصیبم گرداند زیرا شهید بهشتی می فرماید یاران، اگر آخر عمر ما شهادت نباشد عمرمان تلف شده است.

ملت عزیز وقهرمان؛ یکی از نعمتهای بزرگی که خداوند تبارک وتعالی در این زمان نصیب ما کرده است این رهبر بزرگ و الهی است پس قدر این رهبر را بدانید و از ایشان اطاعت کامل داشته باشید که اطاعت از ایشان اطاعت از خدا و رسولش می باشد. همچنین ولایت را محکم گرفته و از این ریسمان محکم الهی جدا نشوید که هیچ عبادتی از شما بدون ولایت مقبول درگاه خداوند نمی باشد. عزیران تمام سختیها را برای رضای خداوند تحمل کنید که خداوند مؤمنین را درسختیها جلا می دهد و روح آنان را صیقل می دهد و بترسید از روزی که غرق در رفاهیات و مادیات که خدا را فراموش می کنید و دیگر قیامت را باور ندارید. برادران و خواهران در این زمان که امام رفتن به جبهه را از اهم واجبات تشخیص داده اند برهمه ما واجب است که جنگ را فراموش نکنیم وکسی هم که نمی تواند کمک کند باید بفکر جبهه ها باشد و برای پیروزی رزمندگان کفر ستیز اسلام دعا کنیم.

از پدر ومادر گرامیم که زحمات فراوانی درجهت پرورش من داشته اند طلب مغفرت می نمایم و از ایشان می خواهم که اگر کوتاهی درحق ایشان روا داشته ام مرا بخشیده و درحق من دعا کنند و از تمام مردم برای من حلالیت بطلبند. خداوندا بار دیگر دعا می کنم که شهادت راه خودت را نصیب من بگردانی و مرا از بندگان خاصه خودت قرار دهی.

محل شهادت: فاو، ام القصر

تاریخ شهادت:26/6/1365

بارالهی؛ این جنگ را بنفع مسلمین خاتمه بده و صدام عفلقی را از صحنه روزگار برانداز.

خدایا؛ عمر این رهبر عزیز را به بلندای آفتاب قرار بده و درظهور امام زمان(عج) تعجیل بفرما.

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

والسلام علی من اتبع الهدی


این وصیتنامه هم بسیار زیباست
ساعت ۱٢:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۸/٢  

بسم الله الرحمن الرحیم

«ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون»

گمان نکنید کسانی را که در راه خدا کشته می شوند مرده اند بلکه زنده اند و در نزد خدا روزی می خورند.

وصیتنامه شهید مجتبی طاهری

سپاس خدای را که به من هستی داد و به بنده خود جان و نیرو و روح بخشید. حمد و سپاس خدای را که  به بنده حقیر و ضعیف و ناتوان خود لطف نمود تا در جبهه جنگ حق علیه باطل در کربلای ایران مشغول حراست و پاسداری از مکتب و میهن اسلامی خویش گردم. با درود و سلام به حضرت محمد بن عبدالله(ص) و سالار شهیدان حسین بن علی(ع) و مهدی موعود امام زمان(عج) و نایب برحقش امام خمینی قلب تپنده امت و ملت شهید پرور 36 ملیونی و امید مستضعفان جهان و با سلامی گرم به رزمندگان اسلام و جبهه های کربلای خونین ایران و با سلام بر شهدای صدر اسلام تا کنون، خلاصه پیام وآنچه را که  بر دل دارم می نویسم عاجزانه از خداوند می خواهم که ما را به راه راست هدایت و توفیق خدمت به اسلام و مسلمین را به همگی و فرد فرد ما عطا فرماید و مرگ را مرگ سرخ در راهش قرار دهد. افسوس که نتوانستم ذره ای سپاس خدای را که تمام هستیم از اوست به جا آورم. خدایی که بر بنده حقیر و نا قابل خود اینقدر موهبت و نعمت باریده و می بارد. امید است که بتوانم جان ناقابلم را فدای راه احکامش نمایم از والدین عزیز و مهربانم می خواهم که مرا به خدا سپرده از گناهان و لغزشهایم درگذرند. چون انسان همیشه دراشتباه وخسران وزیان کاری است. به جز کسانی که ایمان آورده وعمل صالح انجام داده اند و تکیه برحق و صبر کرده اند و تا کنون آنچه برخود دیده و می بینم به جز زیانکاری چیزی دیگر نبوده و نیست و امید است از درگاه ایزد متعال که ببخشد چنانچه درقرآن آمده در سوره والعصر ان الانسان لفی خسر الاالذین امنوا و عملوا الصالحات و تواصو بالحق وتواصو بالصبر. و اگر چنانچه پس از مرگم برشما سختی وارد شد امید دارم که صبر کنید و بدانید که قضیه مرگ برای همه است پس شما هیچ وقت ناراحت نشوید وگریه نکنید و به جای غمگین شدن وگریه کردن به اطاعت وعبادت خداوند بپردازید و بدانید این مرگ سرخ هم افتخار و سعادت من و شماست که انا لله و انا الیه راجعون؛ وقتی که بر همه مرگ باشد پس چه بهتر که مانند پیشوایانمان مرگ سرخ را انتخاب کرده و در بستر راه ننگ و عار بدانیم همچنان که مولای متقیان علی(ع) می فرمایند مرگ در بستر کار پیرزنان است و از برای من ننگ است که چون پیرزنان در بستر جان بسپارم. و در جای دیگر فرزندش حسین (ع) می فرمایند که من مرگ سرخ در راه خدا را جز سعادت و زندگی با ستمگران جز ننگ و خفت و خاری و زبونی چیز دیگری نمی دانم.

امید است که برادرانم راه شهدا را ادامه داده و پاسداری و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی را وظیفه شرعی دانسته و به نحو احسن در هر زمان و مکان و موقعیت که بود در خدمت اسلام و مسلمین باشند و بر انقلاب اسلامی که خون بهترین جوانها و مردان را گرو گرفته، ارج نهند و برخون مردان خدایی چون مطهری ها- بهشتی ها و منتظریها و رجائیها و باهنرها و مدنیها و دستغیبها و دیگر شهدای تاریخ ارج و احترام نهند و اگر یاری و نصرت خداوند را خواهان باشند باید خدا و دین خدا را یاری کنند تا خدا آنها را یاری کند که ( ان تنصروا... ینصرکم و یثبت اقدامکم)


کلمات کلیدی: شهید مجتبی طاهری
 
 
 
 
سبکبالان شهرستان خور و بیابانک سبکبالان شهرستان خور و بیابانک سبکبالان شهرستان خور و بیابانک سبکبالان شهرستان خور و بیابانک سبکبالان شهرستان خور و بیابانک سبکبالان شهرستان خور و بیابانک